Skip to main content
You are the owner of this article.
You have permission to edit this article.
Edit
Houston Academy announces High School and Middle School honor rolls for the 1st semester

Houston Academy announces High School and Middle School honor rolls for the 1st semester

{{featured_button_text}}
HA logo FOR WEBSITE POSTING ONLY

Houston Academy 1st Semester Honor Roll

12th Grade Headmaster’s List – Logan Bolton, Ella Boyd, Camille Cox, Frances Fabbrini, Lawson Faulk, Mary Mac Flanagan, Fatima Ghori, Lydia Gil, Will Givens, Mattie Havas, Ella Brook Hayes, Jayda James, Lucy Jeffcoat, Cooper Lee, Jacob Li, Judson Lisenby, Jake McDonald, Sam Middleton, Emma Morales, Mya Nguyen, Alex Nolin, Victoria Osunsanya, Madison Patel, MacKay Pfeiffer, Braden Phillipps, Leanne Potter, Cassidy Ryan, Lizzy Kate Skinner, Gunnar Smith, Nashia Solomon, Matthew Streitman, Kate Sullivan, Luke Thompson, Henry Walworth

12th Grade Head’s List – Thomas Barron, Jala Brown, Westly Buntin, Caley Caldwell, Austin Carpenter, Bailey Dykes, Sullivan Dykes, Thomas Morris, Lulu Randolph, Annelise Rudd, Emme Sinquefield, G Spivey, Morgan Taylor, Evie Thornton

12th Grade Raider’s List – Lauren Chambers, Grant Dalton, Kylee Day, Jolie Golden, Bekah McCarty, Eric Mendez, Hollis Rane, Eli Sanera, Lev Walding

11th Grade Headmaster’s List – Colton Ash, Jude Ashley, Andrew Ayodeji, Joanna Bennett, Jackson Byrd, Matt Chan, Bruno Ciccarelli, Eian Coachman, Abby Curtiss, Caroline Dawson, Leah-Kate Dumas, Mac Edge, Emily Edwards, Lucas Fernandez, Kinion Fowler, Tamira Henexson, Hannah Hennessey, Lainey Hilson, Lily Jenne, Sawyer Jones, Chloe Kim, Justin Li, Alex Middleton, Alexis Milanowski, Kate Moore, Andrew Muench, Greg Sexton, Anson Simera, Jaylee Strickland, Meghan Tamburin, Cade Whigham

11th Grade Head’s List – Krish Anand, Abbie Bishop, Marley Conner, Ann Dayton DeVane, Natalie Janney, Sean-Thomas Jones, Kathryn Mims, Shelden Mixon, Ella Robbins

11th Grade Raider’s List – Feb Aba, Tucker Jackson, Adam Kesserwani, Sheldon Ott, Rachel Watson

10th Grade Headmaster’s List – Maya Brown, Abby Caldwell, Bella Capaldo, Carryne Chancey, John Cole, Jeb Daughtry, Lilly Dawson, Sarah Anne Eldridge, Claire Faulk, Max Hawker, Kiki He, Ally Hinckley, Lili Jeffers, Malone Liddon, Margaret Martin, Griffin McGee, Sims Mendheim, Jay Morris, J.C. Peacock, Ryan Pfeiffer, Alex Swanson, Mia Telesco, Mallory Worsham

10th Grade Head’s List – Adryana Aliabadi, Jack Andrews, Jaysoni Fowler, Will Pitchford, Lucius Renshaw, Nadia Soifer, Kaelyn Tolley, George Zeron

10th Grade Raider’s List – Logan Boothe, Zein Kesserwani, Sophia Lamb, Charlie Skinner, Will Wells, Lily Woods

9th Grade Headmaster’s List – Mary Suzan Aman, Harrison Autrey, Nadia Batts, Adam Boyd, Katie Brown, Marielle Burque, Maci Caldwell, Rachael Davis, Amy Ezell, Libby Freeman, Meg Gray, Charles Ibie, Ian Kaufman, Misbah Meghani, Sasha Muench, Raj Patel, Mitchell Piedra, Ananya Reddy, William Savoy, Avi Telesco, Brody Williams

9th Grade Head’s List – Allie DeVane, Payton Fowler, Holley Hart, Henry Hewes, Ava Jones, Fran Morris, Savannah Pratt, Luke Thornton

9th Grade Raider’s List – Kate Braswell, Denton Dowling, Palmer Howell, Chase King, Alex Kreger, Katie Langford, Sara Wellons Lee, Marco Martinez, Hooper Richards, Emma Rutland, Sam Waller

Houston Academy Middle School 1st Semester Honor Roll

8th Grade Headmaster’s List – Mac Adkinson, Jake Ashley, Thomas Buntin, Marcel Burque, Cooper Coffman, Amelia Eldridge, Brayden Eubanks, Macauley Flanagan, Jameson Flowers, Avery Havas, Maggie Hawker, Kaleigh Heard, Riggs Hickey, Houston Lee, Mary Helen Mendheim, Jason Mun, Wade Shelley, Grant Shows, Alina Soifer, Maya Swope

8th Grade Head’s List – Kenza Bilbeisi, Justin Bruner, Charles Buntin, Caroline Coleman, Graham Genthner, Ava Claire Johnson, Lucy Rollins McDonald, Wills McRae, Olivia Middleton, Virginia Peacock, Kate Rane, Brady Turner, Meredith Williams

8th Grade Raider’s List – Jackson Barrentine, Genesis Hudspeth, Jayleigh Jordan, Cate Liddon, David Phillipps, Margaret Ann Pompa, Trip Rane, Lanie Riley, Claire Roberson, Nate Selig, Ella Smith, Noor Yunis

7th Grade Headmaster’s List – Bennett Amason, Jordan Forrester, Megan Hartman, Deasun Ibie, Jansen Kirkland, Emily Maddox, Mallory Magrino, Destin Martin, Darby McInnes, Emmett Payne, Amulya Reddy, Molly Rutland, Merrill Scarbrough, Wyatt Shelley, Reina Sturridge, Jacob Wright

7th Grade Head’s List – Emily Adams, Parvi Anand, Jadyn Ash, Judson Bailey, Julia Batts, Cason Boothe, Thomas Evans, Claire Hardin, Aniston Harrison, Mary Warren Marshall, Miley Martin, Hannah Waddell, Kaylee Walker, Anna Watkins, Cate Woodall

7th Grade Raider’s List – Ainsley Bentley, Kale Gray, Aurie Anne Hewes, Aidan Kreger, Ann Davis Sinquefield, Jenna Strickland

6th Grade Headmaster’s List – Brody Conner, Brianna Hart, Mary Lawrence Lee, Skye Mathews, Whit Price, Lauren Sanders, Emily Selig, Belle Wilkison, Mary Parker Williams

6th Grade Head’s List – Ava Grace Armstrong, Myar Benhamed, Lilly Bowers, Samuel Bratcher, Field Dismuke, Rafe Jones, Marley Grace Kelton, Elizabeth Anne Liddon, Greyson Marker, Addison McNeal, Lib McRae, Ty Morris, Blake Roberson, Elsie Shirley

6th Grade Raider’s List – Brannon Blumberg, Rosemary Clark, Louisa Faulk, McGowan Howell, Maggie Kate Maddox, Libby Kate Sawyer, A.B. Silcox, Bentley Tucker, Trot Tucker

Get local news delivered to your inbox!

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

Breaking News

News Alert